Koszyk

Coraz więcej instalatorów kupuje chińskie moduły fotowoltaiczne ze względu na duże oszczędności kosztów. Zakup paneli fotowoltaicznych z chin jest o 10–20% tańszy!

Chociaż moduły fotowoltaiczne z Chin w przeciwieństwie do modułów fotowoltaiczny, które są produkowane w Europie, są o wiele tańsze. Obecnie około 100 chińskich producentów produkuje moduły fotowoltaiczne, które prędzej czy później trafią na rynek europejski.


Moduły fotowoltaiczne chińskie w porównaniu do niemieckich

W szczególności cena modułów fotowoltaiczny, która jest o około 10–20% niższa w porównaniu z modułami produkcji europejskiej, stanowi silny argument dla zakupu z Chin. Ponadto lub szczególnie dlatego, że w Azji istnieje niewielka lub żadna możliwość subsydiowania systemów fotowoltaicznych, Moduły słoneczne z Chin rosną, szczególnie w Niemczech.

Chińskie są wysokiej jakości!

Pod względem jakości większość chińskich modułów fotowoltaicznych w niczym nie ustępuje modułom produkcji europejskiej. Wielu chińskich producentów doskonale zdaje sobie sprawę z europejskich wymagań norm bezpieczeństwa i dlatego przeprowadza liczne testy i  poddaje je certyfikaty, ponieważ w przeciwnym razie, każda najmniejsza utrata jakość miałyby negatywny wpływ na sprzedaż.

Wielu ekspertów jest przekonanych, że chińscy producenci w Europie, a zwłaszcza w Niemczech, widzą duże możliwości sprzedaży i że producenci zrobią wszystko, aby spełnić wszystkie wymagania jakości pod każdym względem.

W przypadku modułów fotowoltaicznych, przy zakupie technologii z Chin należy zauważyć, że nie ma problemów z gwarancją, ponieważ producenci modułów fotowoltaiczny są prawnie zobowiązany do udzielenia gwarancji na swoje produkty przez pierwsze dwa lata po zainstalowaniu instalacji systemu fotowoltaicznego.

Przeczytaj również…

Dachówki fotowoltaiczne
fotowoltaika

Dachówki fotowoltaiczne – pokrycia dachowe przyszłości?

Dachówki fotowoltaiczne to dachówki i system fotowoltaiczny w jednym. Jeśli chcesz produkować własną ekologiczną energię…
Fotowoltaika gdzie montować
fotowoltaika

Fotowoltaika gdzie montować? Wykorzystaj garaż, fasadę, altanę….

Dachy mogą być czymś więcej niż tylko ochroną przed warunkami atmosferycznymi. Na wielu powierzchniach dachowych…