Skip to main content

Kim jesteśmy

Firma Protec Sp. z o.o. powstała w 1991 roku.
Już od ponad 30 lat Protec niezmiennie specjalizuje
się w szeroko pojętej obróbce metalu.

Protec Sp. z o.o.

Jesteśmy certyfikowanym producentem szerokiej gamy mocowań metalowych dla budownictwa i przemysłu. Realizujemy zarówno jednorazowe indywidualne projekty, jak i powtarzalną produkcję wielkoseryjną. Nasi Klienci otrzymują kompleksowe wsparcie w realizacji ich wyrobów łącznie z dostawami pod wskazany adres.

Działamy aktywnie w całej Europie dla branży Odnawialnych Źródeł Energii (fotowoltaika), instalacyjnych mocowań przemysłowych i sanitarnych, systemowych odwodnień dachów (akcesoria blacharskie) oraz innych, w zakresie tłocznictwa, spawania i konfekcji.

„Dobra firma powinna być zorganizowaną formą przyjaźni.“

Herbert N.Casson

Protec to firma rodzinna, która została założona z myślą o następnych pokoleniach. Aby taki sposób prowadzenia biznesu trwał i rozwijał się przez lata, musiał być zbudowany na mocnych fundamentach. Są nimi rzetelność, uczciwość, oferowanie wartościowego produktu oraz lojalność wobec Klienta i Pracowników. Dzięki tym podstawom firma stworzyła solidną markę, a także zdobyła renomę w branżach m.in.: budowlanej, komunikacyjnej, czy energetycznej.

Co nas wyróżnia

Przede wszystkim wysoko wykwalifikowani Pracownicy, którzy są w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającej, a także nietypowej realizacji danych elementów.

Nasza produkcja odbywa się w oparciu o indywidualne potrzeby Klientów, zgodnie z normatywnymi standardami technicznymi i jakościowymi. Są to prototypy, próbki początkowe, produkcja indywidualna i produkcja seryjna. Wszystko to odbywa się w dwóch samodzielnych i w pełni dostosowanych do naszych potrzeb zakładach produkcyjnych z ciągle unowocześnianym parkiem maszynowym, działem narzędziowni , a także biurem technologiczno-konstrukcyjnym.

Nasze priorytety

Na pierwszym miejscu – zadowolenie Klienta. Satysfakcja Klienta, który zdecydował się na skorzystanie z usług Protec lub zakup jego wyrobów, jest dla spółki celem nadrzędnym oraz mottem naszego codziennego działania.

Partnerstwo biznesowe na najwyższym poziomie, wspomaganie sukcesu gospodarczego Klientów i Kontrahentów, a także ochrona miejsc pracy dla swoich Pracowników to główne założenia spółki. Jako jeden z większych pracodawców w powiecie opolskim, Protec stawia na ciągły rozwój kompetencji swoich Pracowników m.in. poprzez regularne szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne w ramach Akademii Protec.

Dwa zakłady produkcyjne

Zakład Produkcyjny Korfantego (W2)

Produkcja

Przygotowanie produkcji

Magazyn

Narzędziownia

Pakowanie i montaż

Utrzymanie ruchu

Zapewnienie jakości

Dział Handlowy

Dział IT

Infrastruktura

Księgowość

Kadry i płace

Dział HR i marketingu

Sekretariat

Zakład Produkcyjny Warszawska (W1)

Zakład W1 znajduje się na ul. Warszawskiej 6a w Chróścicach, gdzie w 1991 roku firma Protec rozpoczęła swoją działalność. Obecnie W1 zajmuje się obróbką profili aluminiowych oraz konfekcją elementów montażowych.

Kim jesteśmy 1

Więcej o nas

Historia firmy

Misja i Wizja firmy

Działania CSR